Tri pekné veci za dnes – technika, ktorá posunie váš vzťah na ďalšiu úroveň

Cvik robí majstra. Poznáte to? Keď som pred pár rokmi začala šoférovať, pri prvej jazde som mala srdce v krku a odvahu v nedohľadne. Keď inštruktor vyhlásil, že mám vyjsť z cvičného parkoviska na hlavnú cestu, niekoľkokrát som si s ním overila, či to myslí naozaj vážne. 😀

Zo začiatku sa to zdá ohromne zložité, šofér si musí všímať veľa vecí - jednou rukou držať volant, druhou radiť prevodovku, nohami stláčať tri rôzne pedále a zároveň sa dívať na cestu, byť v strehu, predvídať. No po niekoľkých pravidelne sa opakujúcich jazdách som sa tak zabehla, že si väčšinu týchto činností ani neuvedomujem a robím ich automaticky.

Nie je tomu inak ani v prípade, že si chcete oživiť a posilniť vzťah s vaším partnerom. Vymyslíte si nejakú činnosť, ktorá by vám v tom mala pomôcť. No zo začiatku to môže byť neohrabané, nebude sa vám do toho chcieť, prípadne môžete mať pocit, že \"to nie je ono\". Aj tu však platí - cvik robí majstra

 

K dokonalosti sa prepracujete iba tým, že si budete úlohu neustále skúšať v praxi, až sa vám zaryje pod kožu. Zrazu sa vám bude zdať, že \"to ide samo\".

Prinášam vám jednu ukážkovú aktivitu z nášho eBooku Zatočte so stereotypom vo vzťahu - ...a začnite už dnes. Pre mňa osobne je aj moja najobľúbenejšia. Jej krása spočíva v jej jednoduchosti, možnosti robiť ju kedykoľvek a kdekoľvek a úžasnom výsledku.

Veľmi mi záleží na tom, aby ste úlohu vedeli bez problémov zaviesť do praxe aj vy. Preto táto aktivita obsahuje aj praktickú časť - pracovný list, ktorý si môžete vytlačiť tu.

Tak poďme na to. 🙂

VAŠA ÚLOHA: Večer pred zaspaním si s partnerom v posteli povedzte 3 pekné veci, ktoré ste v daný deň zažili. Nemusí to byť nič veľké, práve naopak - život je tvorený z maličkostí.

PRÍKLAD:

Príklad mojich troch pekných vecí za dnes:

 • Že sme si ráno stihli dať spoločné rodinné raňajky. 
 • Snežilo a s dcérkou sme si na terase postavili mini-snehuliaka.
 • Volala som s mojou babkou a dobre sme si pokecali.

 

Príklad troch pekných vecí za dnes môjho manžela Paliho:

 • Dnes som v práci stihol vybaviť jednu dôležitú úlohu, ktorú som pred sebou tlačil už týždeň.
 • Že sa mi podarilo z práce prísť skôr a dcérka utekala ku dverám a silno ma objala.
 • Stihol som si zahrať na gitaru.

Či už máte za sebou zlý deň v práci, prípadne doma s deťmi alebo radostný deň plný smiechu, táto úloha sa dá praktikovať kedykoľvek.

Dokonca v tie horšie dni je to ešte dôležitejšie. Pekné veci sa síce vtedy hľadajú ťažšie, no oveľa viac sa z nich človek teší. Deň sa zrazu zdá krajším a človek si uvedomí, že predsa len má byť za čo vďačný. V neposlednom rade to veľmi napomáha aj vášmu spokojnému spánku. 🙂

Zároveň sa dozviete o tom, čo pekné zažil váš partner. Prináša to do vzťahu nové témy na spoločný rozhovor a tiež sústredenie sa na to pekné okolo vás (a medzi vami).

To je dôležité najmä v dnešnej dobe, kedy si ľudia veľmi privykli sťažovať sa a riešiť s partnerom len to negatívne, čo ich postretlo.

Zo začiatku vám to možno pôjde ťažšie, no časom zistíte, že je náročné zostať len pri troch pekných veciach.

Nelimitujte sa! Čím viac ich vymenujte, tým lepšie. Sú večery, kedy ich spoločne vymenujeme aj 20-30.


Tri pekné veci za dnes - pracovný list

Skúste spolu s partnerom doplniť nasledovné vety:

 • Dnes ma najviac potešilo …
 • Dnes ma najviac rozosmialo …
 • Dnes sa mi uľavilo, keď …
 • Dnes som (sa/si) konečne …
 • Dnes bolo super, že …
 • Dnešok bol výnimočný tým, že …
 • Dnes som prvý krát …

Vaše odpovede:

1.


2.


3.


Partnerove odpovede:

1.


2.


3.


Gratulujem, prvú úlohu už máte za sebou! 🙂 

Ak by ste chceli viac tipov, ako zlepšiť váš vzťah, nakuknite do nášho e-booku zdarma Zatočte so stereotypom vo vzťahu - ...a začnite už dnes. Nájdete v ňom aktivity, ktoré aj nám dlhodobo pomáhajú utužovať vzťah.

Zatocte so stereotypom
Zuzka

Zuzka je šťastná manželka, mamina úžasnej dcérky a synčeka, zakladateľka projektu Spolu nás baví svet, autorka e-booku Zatočte so stereotypom vo vzťahu a Desatora šťastného vzťahu. Je tiež spoluautorkou online kurzov Vzťahový prekladač a Vzťahové tužidlo.

Jej dlhoročnou vášňou sú zákonitosti fungujúce v partnerských vzťahoch. Učí páry ako položiť pevné základy svojho vzťahu tak, aby mohli žiť v dlhodobom harmonickom a naplnenom partnerstve.

Viac o Zuzke si prečítajte tu >>

Zuzku môžete kontaktovať na zuzka@spolunasbavisvet.sk. Pripojte sa medzi páry, ktoré si každý deň hovoria "Spolu nás baví svet!" na Facebooku.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.