laskove rapotacky

Láskové rapotačky so Zuzkou Mihálechovou

Naši milí čitatelia,

prinášame vám už 6. diel nášho článkového seriálu, v ktorom pravidelne spovedáme rôznych známych aj menej známych ľudí na tému (ako inak 🙂 ) harmonických partnerských vzťahov.

Inšpirujme sa spoločne ich odpoveďami na naše 4 zvedavé otázky. 🙂

Zuzka Mihálechová

Naším ďalším hosťom, ktorého sme vyspovedali, je Zuzana Mihálechová, ktorú mnohí poznáte pod pseudonymom Vedomá mama.  Zuzka je zakladateľkou projektu Dieťa v kaluži smiechu, autorkou viacerých úspešných e-bookov a online kurzov, a tiež autorkou knihy OliviaKariet pre detskú dušu.

Zuzka učí ženy meniť postoje v situáciách, ktoré materstvo a deti prinášajú a ukazuje im, ako môžu byť pohodové, šťastné a sebaisté mamy. Vďaka sebapoznaniu a vedomému spôsobu života. 

Viac o Zuzke sa môžete dozvedieť na stránke www.zuzanamihalechova.sk a na jej inšpirujúcej facebookovskej fanpage.

 • 1
  Ako podľa teba vyzerá harmonický partnerský vzťah?

  Skôr viem povedať, ako nevyzerá - neočakávam, že ma muž (alebo ktokoľvek iný) urobí šťastnou. Šťastie je vo mne a každý si ho musí objaviť sám. Ak som so sebou spokojná, autentická a šťastná, vyžarujem energiu, ktorá toho druhého priťahuje.

  A ak to má partner nastavené rovnako, nepotrebujeme medzi sebou súťažiť, bojovať a preťahovať sa o energiu v nikdy nekončiacich hádkach.
 • 2
  Máš niekoho, kto je pre teba inšpiráciou v oblasti vzťahov? Ak áno, kto je to a prečo?

  Nemám. Pre mňa nie sú vzorom ľudia, ktorí sú vo vzťahu dlhodobo. Nič to pre mňa neznamená. Každý vzťah je iný, niekto si má vo vzťahu oddýchnuť a nabrať silu, iný si prechádza silnými vnútornými procesmi. Vzťahy sú ako jedno veľké zrkadlo a ten druhý nám pomáha vidieť to, čo nemáme v sebe vyriešené.

  Každý máme toho správneho partnera, pretože ak s ním sme, tak pre nás musí byť správny. Má ma niečo naučiť. O sebe. A ak pochopíme, čo máme pochopiť, možno nie je dôvod na ďalšie zotrvávanie v spoločnom bytí a posúvame sa v pochopení a láske ďalej. Nikto nevie, čo nám život prinesie.
 • 3
  Čo považuješ za najväčšie úskalia v dlhodobom vzťahu?

  Za jedno z úskalí považujem očakávanie, že ten druhý je stále rovnaký a že jeho pohľad na svet a na nás ako dvojicu je stále rovnaký. Ľudia sa menia a je fajn byť na seba naladení. Rozprávať sa o sebe, o tom, čo nás baví, rozosmieva, hnevá. Vedieť to o sebe a zdieľať to s partnerom.

  Pracujem na naladenosti na seba, na všímavosti a láskavosti k sebe a tým automaticky mením aj náš vzťah. Myslím si, že sa nedá pracovať na vzťahu. Môžem pracovať iba na sebe a tým náš vzťah meniť a posúvať do iných rovín.

  U mňa je najdôležitejšie sebapoznanie. Mať sa rada a byť tolerantná sama k sebe je základ k tomu, aby som bola taká aj k druhým.
 • 4
  Ktoré 2-3 veci pomáhajú posilňovať a zlepšovať tvoj vzťah s partnerom?

  Humor. Vedieť sa na sebe zasmiať, keď sa správam ako koza. No a čo? Nebáť sa pohádať aj objať. Komunikovať priebežne a nečakať, až kým to v nás vrie alebo vyhníva. A znovu humor. Hlavne sa z toho nepo...ť.

  Cestovanie. Nepotrebujeme dobrodružstvá a adrenalín, stačí, že sa na mesiac presťahujeme do inej krajiny a už sme vyhodení zo stereotypu. Prvý týždeň na nás vyskakujú kostlivci, ktorí s nami pricestovali a keď sa vzduch prečistí, sme zas o kúsok bližšie k sebe.

  Oddelené koníčky - sme zvedaví a stále nás zaujíma niečo nové. Muž sa napríklad teraz začal učiť hrať na husle a ja skúšam maľovať akvarelovými farbami.

  Spoločný čas zas zdieľame pri jazde na koni, prechádzkach v lese a výletoch na bicykli. Máme malú dcéru, ale nemáme potrebu od nej utekať, alebo ju odkladať. Je súčasťou nášho života. Každý máme to svoje, párkrát za deň sa nám to pretne v spoločnom čase a rozhovore. Napríklad pri jedle, keďže trávime spolu veľa času aj počas dňa. Je to o tých bežných, často neviditeľných maličkostiach.

Zuzke veľmi pekne ďakujeme za čas a ochotu úprimne sa s nami podeliť o skúsenosti a názory. 🙂

Ak by ste chceli viac tipov, ako zlepšiť váš vzťah, nakuknite do nášho e-booku zdarma Zatočte so stereotypom vo vzťahu - ...a začnite už dnes. Nájdete v ňom aktivity, ktoré aj nám dlhodobo pomáhajú utužovať vzťah.

Zatocte so stereotypom

Zuzka

Zuzka je šťastná manželka, mamina úžasnej dcérky a synčeka, zakladateľka projektu Spolu nás baví svet, autorka e-booku Zatočte so stereotypom vo vzťahu a Desatora šťastného vzťahu. Je tiež spoluautorkou online kurzov Vzťahový prekladač a Vzťahové tužidlo.

Jej dlhoročnou vášňou sú zákonitosti fungujúce v partnerských vzťahoch. Učí páry ako položiť pevné základy svojho vzťahu tak, aby mohli žiť v dlhodobom harmonickom a naplnenom partnerstve.

Viac o Zuzke si prečítajte tu >>

Zuzku môžete kontaktovať na zuzka@spolunasbavisvet.sk. Pripojte sa medzi páry, ktoré si každý deň hovoria "Spolu nás baví svet!" na Facebooku.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.