Chcete svojmu partnerovi urobiť radosť fotoknihou? Tu nájdete návod.

Stalo sa vám už niekedy, že ste chceli niekoho milo prekvapiť a na poslednú chvíľu ste mu vymysleli super darček? No hneď na to ste si uvedomili, že mu ho už nestihnete kúpiť, vyrobiť, či objednať?

Mne sa to stalo naposledy minulý rok pred Vianocami. Môj muž Pali miluje fotoknihy. Spoločne si vytvárame fotoknihu vždy za každý uplynulý rok. Za rok 2016 sme to však nestihli. Stali sme sa čerstvými rodičmi a všetok náš voľný čas sme venovali našej prvorodenej dcérke Jazmínke.

Keďže si zvykneme pozerať fotoknihy vždy na výročie, Vianoce a Nový Rok, práve táto jedna nám veľmi chýbala. Tak sa vo mne zrodil nápad, že mu ju vyrobím a podarujem k Vianociam 2017.

A hneď v zápätí som si uvedomila, že to je nemožné. Mala som na to len 2 týždne času, pred sebou niekoľko tisíc fotiek na pretriedenie (áno, sme maniaci, strašne veľa fotíme a po narodení dcérky sa to ešte znásobilo 😀 ) a celý deň som bola sama s ročným bábätkom.

"Keďže sa nerada vzdávam, povedala som si, že to aspoň skúsim, prinajhoršom mu fotoknihu podarujem vo februári na narodeniny. :D"

A tak som sa do toho pustila. Potajme. Sama. Kým Jazmínka spala a po večeroch. Venovala som tomu každú voľnú minútu. Spať som chodievala o druhej v noci, celé dva týždne. Pali vedel, že vyrábam vianočný darček, ale netušil, aký. Fotoknihy sme vždy vyrábali spolu a tak mu to našťastie ani nenapadlo. 🙂

Stihla som to! Po 2 týždňoch sa neuveriteľné stalo skutočnosťou a odoslala som objednávku na našu novú fotoknihu z roku 2016. Tešila som sa ako malé decko, keď mu kúpite trojitú zmrzlinu. Čo bolo ale úplne geniálne, bol pohľad na Paliho, keď si darček pod stromčekom rozbalil.

Najprv tomu vôbec neveril. Po pár sekundách, keď si uvedomil, čo som mu vlastne darovala, sa šťastie v jeho očiach dalo krájať. Bol dojatý. A som si istá, že som videla aj malú slzičku! 🙂

Kniha na 200 stranách obsahovala viac ako 2000 fotiek. Pozerali sme si ju ešte niekoľko dní, lebo na jeden krát sa to ani prejsť nedalo. 😀 Fotky z našich výletov, rodinných osláv, fotky s bruškom, neskôr z pôrodnice a napokon s maličkou Jazmínkou.

Tie dva týždne makačky stáli za to. Hoci som si neskôr hovorila, že už nikdy si nenechám veci na poslednú chvíľu. Že už nikdy nebudeme fotiť tak veľa. A už nikdy nebudem takúto obsiahlu fotoknihu vyrábať sama. Ale spätne viem, že by som to kedykoľvek urobila znovu.

Ak som vás inšpirovala a mali by ste v úmysle obdarovať vášho partnera alebo vašich blízkych podobným darčekom, nerobte to ako ja! Ako sa hovorí - “takto to robia profesionáli, vy to doma neskúšajte.” 😀

Keď som si pomyslela, že by sa s rovnako obsiahlou fotoknihou mal trápiť ešte niekto ďalší, ihneď som sa rozhodla svoje rady a postrehy z výroby fotoknihy spísať do ebooku zdarma. A tak vznikla e-kniha s názvom Ako vytvoriť fotoknihu v 4 jednoduchých krokoch.

Verím, že vám pomocou nej ušetrím množstvo času, nervov aj peňazí. Knihu si môžete zadarmo stiahnuť tu.

Budem veľmi rada, ak sa so mnou budete chcieť podeliť o vaše výtvory a pošlete mi fotku vašej novej fotoknihy. 🙂 Keby ste mali akékoľvek otázky ohľadom tvorby fotoknihy, neváhajte ma kontaktovať na zuzka@spolunasbavisvet.sk.

Nech sa vám darí, a nezabudnite, že čas beží niekedy naozaj rýchlo. Najmä pred Vianocami. 😀

Zuzka

Zuzka je šťastná manželka, mamina úžasnej dcérky a synčeka, zakladateľka projektu Spolu nás baví svet, autorka e-booku Zatočte so stereotypom vo vzťahu a Desatora šťastného vzťahu. Je tiež spoluautorkou online kurzov Vzťahový prekladač a Vzťahové tužidlo.

Jej dlhoročnou vášňou sú zákonitosti fungujúce v partnerských vzťahoch. Učí páry ako položiť pevné základy svojho vzťahu tak, aby mohli žiť v dlhodobom harmonickom a naplnenom partnerstve.

Viac o Zuzke si prečítajte tu >>

Zuzku môžete kontaktovať na zuzka@spolunasbavisvet.sk. Pripojte sa medzi páry, ktoré si každý deň hovoria "Spolu nás baví svet!" na Facebooku.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.