Pamätaj na dnešný deň, braček… dnes je život dobrý!

Prázdna piesočná pláž medzi San Diegom a Los Angeles. Teplý večer na začiatku mája. Západ slnka, ktorý pozorujeme v objatí so Zuzkou a poťahujeme si pritom z cigary. Zamávame na rozlúčku posledným lúčom slnka a hovoríme si, že o chvíľku začne to isté slnko prebúdzať naších rodičov a kamarátov na Slovensku.

Znie to ako perfektná chvíľa? 😊 Pre mňa so Zuzkou určite. Vychutnávame si ju a aby sme práve tomuto momentu dali dostatočnú váhu, prehovorím:

“Remember today … today, life is good.” Pritom sa podvedome objímeme ešte silnejšie.

Primpomína vám ta veta niečo? Ide o citát z ikonickej scény z filmu Pán prsteňov, kedy po víťaznej bitke povie Boromir svojmu bratovi „Remember today little brother...today, life is good.“  (“Pamätaj na dnešný deň, braček ... dnes je život dobrý.\").

Táto veta je pre mňa stelesnením zastavenia sa na malú chvíľku v dnešnom rušnom svete a vedomého poďakovania nad tým, čo nám život priniesol.

[mwvideo url=https://www.youtube.com/watch?v=8es5QnWaZU0 is_saved=1][/mwvideo]

Jedna veta, ktorá:

  • Pomáha v danej chvíli ešte viac sa upriamiť na aktuálny moment, nemyslieť na ostatné problémy a úlohy, ktoré bude treba riešiť ďalší deň.
  • Pomáha prežívať práve daný moment a utužovať spoločný vzťah tým, že ten moment vedome prežívate s vaším partnerom.

Ako to funguje?

Táto veta pre nás znamená tzv. víťazné gesto, ktorým oslavujeme, že sme sa spoločne dopracovali do tohto skvelého momentu.

Výskum sociálnej psychologičky Amy Cuddy, ktorý predstavila napríklad na TED konferencii, ukázal, že naša reč tela dokáže ovplyvniť nielen to, ako nás vníma naše okolie, ale aj nás samotných. Víťazné gesto, aj keď si práve neveríme (napr. pred skúškou v škole alebo certifikáciou), dokáže zvýšiť pocity sebavedomia a pozitívne ovplyvniť šancu na úspech.

Ak tú chvíľu už prežívate, ešte viac podporí víťazný moment a pocit spolunáležitosti.

Zažijete vo vzťahu perfektnú chvíľu, moment?

Pomenujte to. Vedome. Povedzte si navzájom, že tento moment je “práve ten” – a vôbec na to nemusíte používať citát z filmu. Obaja vo vzťahu budete vedieť, že teraz prežívate niečo skvelé.

A ak to dovtedy jeden z vás necítil, po víťaznom geste určite zbystrí pozornosť. 😊

Ak by ste chceli viac tipov, ako zlepšiť váš vzťah, nakuknite do nášho e-booku zdarma Zatočte so stereotypom vo vzťahu - ...a začnite už dnes. Nájdete v ňom aktivity, ktoré aj nám dlhodobo pomáhajú utužovať vzťah.

Zatocte so stereotypom

Pali

Už viac ako 13 rokov sa venuje vytváraniu mostov medzi rôznymi ľudmi, tímami a spoločnosťami.

Budovanie silných vzťahov bol jedným z hlavných dôvodov, prečo sa ešte pred 30tkou vypracoval na pozíciu manažéra v svetovej korporácii, ktorá slúži 92 klientom z Forbes 100.

Objavil, že budovanie business a partnerských vzťahov má veľmi veľa spoločného a svojimi poznatkami sa snaží ukázať cestu k harmonickému vzťahu bez hádok, v ktorom si partneri budú môcť každý deň povedať “Spolu nás baví svet!”. Pali je spoluautorom online kurzov Vzťahový prekladač a Vzťahové tužidlo

Viac o Palim si prečítajte tu >>

Paliho môžete kontaktovať na pali@spolunasbavisvet.sk. Pripojte sa medzi páry, ktoré si každý deň hovoria "Spolu nás baví svet!" na Facebooku.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.